Edhe Flaka Loxha e argjendtë në Kupën Evropiane - Bota Sot
Edhe Flaka Loxha e argjendtë në Kupën Evropiane

Xhudo

E enjte, 18 tetor 2018

Edhe Flaka Loxha e argjendtë në Kupën Evropiane

Më: 24 mars 2018 Në ora: 19:47
Flaka Loxha

Pas Erza Muminoviqit, edhe Flaka Loxha, e ka fituar medaljen e argjendtë në Kupën Evropiane për juniorë, që po mbahet në Sarajevë të Bosnjës e Hercegovinës. Flaka u ndal në finale nga garuesja e Turqisë, Buket Mercan, në kategorinë -57 kg.

Deri tek e argjendta, Loxha erdhi pas tri luftërave të fituara, dhe një fitoreje pa luftë, për shkak të tërheqjes së xhudistes serbe.

Medalja e  argjendtë vlerësohet sukses i madh për Flakën. Nesër në garë do të paraqiten Shpat Zeka dhe Laura Fazliu, nga të cilët po ashtu pritet paraqitje e suksesshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test