Shpat Zeka i artë në Kupën Evropiane, Laura Fazliu e bronztë - Bota Sot
Shpat Zeka i artë në Kupën Evropiane, Laura Fazliu e bronztë

Xhudo

E martë, 16 tetor 2018

Shpat Zeka i artë në Kupën Evropiane, Laura Fazliu e bronztë

Më: 25 mars 2018 Në ora: 17:23
Shpat Zeka

Shpresat Olimpike të Kosovës për vitin 2017, Shpat Zeka dhe Laura Fazliu, kanë fituar sot dy medalje në Kupën Evropiane për juniorë, që po mbahet në Sarajevë të Bosnjës e Hercegovinës.

Shpati fitoi të artën në kategorinë -100 kg. Ai në finale mundi polakun Iwo Baraniewski. Në përgjithësi, Shpati fitoi katër luftëra.

Ndërkohë, Laura Fazliu u stolis me të bronztën në kategorinë deri 63 kg. Ajo mposhti në repesazh, në luftën për medalje, malazezen Mirjana Miliq.

Në total, xhudo kthehet nga Sarajeva me katër medalje, nga po aq xhudistë sa morën pjesë. Dje të argjendtën e fituan, Erza Muminoviq dhe Flaka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test