Fjolla, e argjendtë në Turqi - Bota Sot
Fjolla, e argjendtë në Turqi

Xhudo

E enjte, 18 tetor 2018

Fjolla, e argjendtë në Turqi

Më: 6 prill 2018 Në ora: 11:44
Pamje nga një garë

(E plotësuar) - Fjolla Kelmendi në finale u ballafaqua me portugezen Catarina Costa. Ajo dëshmoi paraqitje të mira, por ka qenë e pafat në finale, duke pësuar humbje pak sekonda para përfundimit të kohës së rregullt. Kelmendi stoliset me medalje të argjendtë, sukses i madh i kësaj talenteje.

Fjolla Kelmendi luftoi në përballje me izraeliten Tamar Malca, dhe pas një drame siguroi finalen e madhe.

Xhudistja Fjolla Kelmendi ka treguar formë të lartë ndaj britanikes Kimberley Renick dhe triumfoi, pastaj në çerekfinale e mposhti rusen Anastia Pavlenko dhe në gjysmëfinale takohet me Tamar Malca nga Izraeli. Fjolla është në zonën e medaljeve në turneun Grand Prix që mbahet në Antalia të Turqisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test