Sot një vit Majlinda dridhi rusen! - Bota Sot
Sot një vit Majlinda dridhi rusen!

Xhudo

E martë, 16 tetor 2018

Sot një vit Majlinda dridhi rusen!

Nga: K.G. Më: 20 prill 2018 Në ora: 17:26
Majlinda Kelmendi

Krenaria e sportit të Kosovës, e arta olimpike Majlinda Kelmendi (52 kg), para një viti kishte dridhur Rusinë. Xhudisja e kombëtares së Kosovës vazhdon që të përgatitet maksimalisht dhe gjithnjë me mendje për Lojërat Olimpike – Tokyo 2020”. “Sot, një vit më parë, heroina jonë, Majlinda Kelmendi, u shpall kampione e Evropës në xhudo, duke fituar medaljen e artë në Varshavë të Polonisë. Në finale mposhti me ippon, rusen, Alesya Kuznetsova”, shkruan faqja e Komitetit Olimpik të Kosovës.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test