Vëmendja në Tel Aviv të Izraelit - Bota Sot
Vëmendja në Tel Aviv të Izraelit

Xhudo

Vëmendja në Tel Aviv të Izraelit

Më: 26 prill 2018 Në ora: 11:26
Distria Krasniqi

Sot fillon Kampionati Evropian Tel Aviv 2018 në xhudo, ku Kosovën po e përfaqësojnë, Distria Krasniqi (-52 kg), Nora Gjakova (-57 kg), Akil Gjakova (-73 kg) dhe Loriana Kuka (-78 kg).

Në ditën e parë të garave (sot) do të paraqiten Distria dhe Nora. 

Distria, rrethin e parë e kalon pa luftë, ndërsa në të dytin pret fituesen e çiftit Skripnik të Bjellorusisë dhe Penkowska të Polonisë. Ndërsa, Nora Gjakova në rrethin e parë takohet me Ichinkorlo Munkhtsedev të Azerbajxhanit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test