Kuka nga Izraeli: Botës Shqiptare përshëndetje prej kampiones Evropiane Norës dhe nënkampiones Disit! - Bota Sot
Kuka nga Izraeli: Botës Shqiptare përshëndetje prej kampiones Evropiane Norës dhe nënkampiones Disit!

Xhudo

E martë, 16 tetor 2018

Kuka nga Izraeli: Botës Shqiptare përshëndetje prej kampiones Evropiane Norës dhe nënkampiones Disit!

Më: 26 prill 2018 Në ora: 19:22
Driton Kuka, Nora Gjakova e Agron Kuka

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, gati sa fluturoi nga gëzimi për një triumf të jashtëzakonshëm, një medalje të artë dhe një të argjendtë në Kampionatin  Evropian. Me dy garuese, Nora Gjakova (e artë) dhe Distria Krasniqi ( e argjendtë), që shkëlqyen si ari.  

“Botës Shqiptare përshëndetje prej Kampiones Evropiane Norës dhe Nenkampiones Disit! Dy medalje për shtetin tonë nga Kampionati Evropian ditën e parë! Nesër garon Akili e pasnesër Loriana”, shkruan Kuka.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test