Nora Gjakova me lot në sy, flamuri i Kosovës para gjigantëve botëror - Bota Sot
Nora Gjakova me lot në sy, flamuri i Kosovës para gjigantëve botëror

Xhudo

E mërkurë, 24 tetor 2018

Nora Gjakova me lot në sy, flamuri i Kosovës para gjigantëve botëror

Më: 26 prill 2018 Në ora: 19:56
Nora Gjakova

Nora Gjakova ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Europian që po mbahet në Tel Avivi të Izraelit.

Xhudistja kosovare mposhti me IPPON, Theresa Stoll, nga Gjermania.

Gjatë intonimit të himnit, Gjakova shihet shumë emocionuar dhe me lot në sy.

Kjo është medalja e dytë e Përfaqësueses së Kosovës në këtë kompeticion, pasi pak më parë, me të argjendtë u stolis Distria Krasniqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test