Yjet e Kosovës stërviten edhe me Gallatasarayn - Bota Sot
Yjet e Kosovës stërviten edhe me Gallatasarayn

Xhudo

E martë, 20 nëntor 2018

Yjet e Kosovës stërviten edhe me Gallatasarayn

Nga: K.G. Më: 17 maj 2018 Në ora: 12:28
Një stërvitje e përbashkët

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka,  njëherësh trajneri më i mirë shqiptar, stërviten me klubin e xhudos Gallatasaray nga Stambolli.  “Kampi i trajnimit po ndodh! Ekipe të forta, edhe Gallatasarait! Java e dytë e trajnimit dhe e miqësisë së fortë”, shkruan Kuka. 

Xhudistet e xhudistët elit të botës, janë shumë kureshtarë që të shohin nga afër Pejën piktoreske dhe se si punohet me xhudon, pra qytet nga vijnë yjet Majlinda Kelmendi, kampione olimpike, Nora Gjakova kampione evropian, Distria Krasniqi nënkampione  evropiane, Akil Gjakova, Loriana Kuka etj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test