Çudi, plaka 80-vjeçare xhudiste! - Bota Sot
Çudi, plaka 80-vjeçare xhudiste!

Xhudo

E enjte, 18 tetor 2018

Çudi, plaka 80-vjeçare xhudiste!

Nga: K. G. Më: 30 maj 2018 Në ora: 16:43
Ajten Alatas gjatë një lufte

Ka 80-vjet Ajten Alatas nga Turqia dhe është bërë hit botëror. Ajtenja ka qenë një trajnere e rregullt për vite me radhë. Edhe pse në moshën 80-vjeçare tregon teknikën e saj. Mbesa e saj ka thënë se gjyshja gjithmonë e donte sportin.

 Xhudoja e ka ndihmuar Ajtenen  për t’u kuruar me problemet që kishte shëndetësore dhe kur ka filluar të merret me sportin e xhudos nuk ka probleme me dhimbjen e shpinës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test