Tjetër arritje për Kosovën, Shpat Zeka fiton medaljen e bronztë në Kupën Evropiane të xhudos - Bota Sot
Tjetër arritje për Kosovën, Shpat Zeka fiton medaljen e bronztë në Kupën Evropiane të xhudos

Xhudo

E hënë, 15 tetor 2018

Tjetër arritje për Kosovën, Shpat Zeka fiton medaljen e bronztë në Kupën Evropiane të xhudos

Më: 3 qershor 2018 Në ora: 20:00
Shpat Zeka (-100 kg) ka fituar një medalje të bronztë.

Sukseset e xhudistëve nga Kosova në botë nuk kanë të ndalur.

Pasi Erza Muminovic fitoi medaljen e bronztë, edhe Shpat Zeka (-100 kg) ka fituar një medalje të bronztë.

Për këtë është shprehur i lumtur edhe trajneri Driton Kuka, i cili nëpërmjet një postimi në Facebook ka shkruar:

“Medalja e bronztë e Shpatit me vlerë të artë!

Plot pesë fitore me Ippon në Leibnitz. Luftën për finale kundër japonezit e humbi në pesë sekondat e fundit, dominoi kundër garuesve nga Sllovakia, dy nga Gjermania, Franca dhe Austria.

Kupa më e fortë Botërore për junior tregoi potencialin e Shpatit.

Fundjavë me katër medalje dy nga Austria për U21 junior dhe dy nga Ballkaniku në Bosnjë për kadet. Kosova power po tregon vlerat nëpër Evropë!”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test