Majlinda II! - Bota Sot
Majlinda II!

Xhudo

E mërkurë, 17 tetor 2018

Majlinda II!

Nga: K. G. Më: 4 qershor 2018 Në ora: 12:09
Erza Muminoviq

Xhudoja gjithnjë e më shumë po zbulon talentet dhe që pritet të jenë superfuqi botërore. Erza Muminoviq, një talente që po vjen dhe që po shënon rezultate të lakmueshme në rrafshin ndërkombëtar. Pa dyshim se mund të quhet Majlinda Kelmendi II. “Erza gjatë finales dje! Vetëm 16-vjeçare garoj me juniore deri 21 vjet, vajza e cila sivjet doli në skenë me sukseset e saj. Përderisa shoqet e saj në Leibnitz nuk ju afruan asnjëra medaljes Erza më e reja në ekip luftoj për mrekulli, para saj një karrierë e shkëlqyeshme! Fundjava solli emra të rinj në sfond por edhe të tjerë që shpejt do dalin në sipërfaqe”, shkruan Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test