Nora Gjakova dhe Distria Kransiqi, fitojnë medalje të arta në Spanjë - Bota Sot
Nora Gjakova dhe Distria Kransiqi, fitojnë medalje të arta në Spanjë

Xhudo

E martë, 13 nëntor 2018

Nora Gjakova dhe Distria Kransiqi, fitojnë medalje të arta në Spanjë

Më: 27 qershor 2018 Në ora: 18:25
Pamje nga ndeshja

Lajme të mëdha nga Tarragona për Kosovën.

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kanë rrëmbyer medalje të arta në Lojërat Mesdhetare në Tarragona.

Krasniqi në finale e mposhti xhudisten italiane, Odette Giuffrida.

Ndërkohë, Gjakova mundi italianen Miriam Boi në kategorinë 57 kilogramë.

Gjakova e mposhti kundërshtaren me Ippon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test