Erza e Kosovës, senzacion në ranglistën botërore - Bota Sot
Erza e Kosovës, senzacion në ranglistën botërore

Xhudo

E hënë, 12 nëntor 2018

Erza e Kosovës, senzacion në ranglistën botërore

Nga: Kemajl Goca Më: 5 korrik 2018 Në ora: 10:54
Erza e Kosovës, senzacion në ranglistën botërore

Erza Muminoviq, kampionia për të reja në Evropë, bën senzacion e radhës në ranglistën botërore. Erza, anëtare e kombëtares së Kosovës, është një emër i ri që po vjen në skenën botërore të xhudos dhe më së miri e konfirmon ranglista botërore.

Ajo prinë me 460 pikë, 100 me shumë se kroatja Ana Viktoria Puljiz.  

“Ranglista Botërore për Kualifikim në Lojëra Olimpike për të rinj. Erza Muminoviq Kampionja Evropiane për të reja tani më e para në Ranglistë! E vetmja Sportiste që ka fituar Normën Olimpike për Shtetin tonë!”, shkruan Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares s[ë Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test