Gëzimi i fitores! - Bota Sot
Gëzimi i fitores!

Xhudo

Gëzimi i fitores!

Nga: K. G. Më: 30 shtator 2018 Në ora: 14:36
Nora Gjakova

Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës, kujton  momentin e gëzimit të garueses së saj në Kampionatin Botëror në xhudo, që u mbajt para pak ditëve në Baku të Azerbajxhanit.  

“Gëzimi i fitores! Nora Gjakova... Kampione Evropiane sivjet dhe kampione e Lojërave Mesdhetare  e 7-ta n? Botëror.

Kështu ju gëzua plasmanit në çerekfinale të Botërorit ditë më parë!

Momentet e fitores në gara të mëdha sjellin ekspresione të çuditshme por të cilat ja vlen të përjetohen”, shkruan Kuka.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...