Kosova për herë të parë në Lojëra Olimpike për të rinj - Bota Sot
Kosova për herë të parë në Lojëra Olimpike për të rinj

Xhudo

Kosova për herë të parë në Lojëra Olimpike për të rinj

Më: 1 tetor 2018 Në ora: 16:06
Erza Muminoviq

Kosova për herë të parë në Lojëra Olimpike për të rinj. "Edhe atje kemi Normë Olimpike, xhudistja jonë e re Erza Muminoviq sivjet u bë kampione Evropiane për të rinj ajo sot niset në Argjentinë me asistent trajnerin Fatos Tabaku drejt Lojërave Olimpike për të rinj. Shpresoj të na bëni krenar sikur gjithmonë deri tash! Në Lojëra Olimpike Kosova do përfaqësohet edhe nga sportist tjerë të cilëve sikur Erzes ju uroj suksese e prezentim dinjitoz të shtetit tonë! Lojërat Olimpike të para fituam medalje ...
Lojërat Evropiane të para fituam medalje ...Lojërat Mesdhetare të para fituam 4 medalje ...
Xhudo gjitha këto i fitoj për shtetin tonë aspak ska lidhje që spo na ndërtoni Qendren Nacionale ne sdo ndalemi kurrë!
Dhashtë Zoti pak fat e do kemi medalje edhe nga Argjentina e largët!
Erza e Tosi dhe gjithë Komitetit Olimpik suksese!, shkruan Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës në xhudo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...