Kosova në finale, lufton për tri Medalje të Arta në Abu Dhabi - Bota Sot
Kosova në finale, lufton për tri Medalje të Arta në Abu Dhabi

Xhudo

E premte, 16 nëntor 2018

Kosova në finale, lufton për tri Medalje të Arta në Abu Dhabi

Më: 27 tetor 2018 Në ora: 13:49
Distria Krasniqi

Distria Krasniqi ka kaluar në finale të Grand Slamit për kategorinë deri në 48 kilogramë, për të mbyllur rrugëtimin e Kosovës me tri medalje të garantuara dhe tani, së bashku me Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën, kanë mundësi të fitojnë medaljet e arta.

Krasniqi mposhti Paula Preton e Argjentinës që u ndëshkua tri herë me karton të verdhë.

Finalet e Kelmendit, Gjakovës dhe Krasniqit zhvillohen në orën 17:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test