Distria Krasniqi e argjendtë në Abu Dhabi - Bota Sot
Distria Krasniqi e argjendtë në Abu Dhabi

Xhudo

Distria Krasniqi e argjendtë në Abu Dhabi

Më: 27 tetor 2018 Në ora: 15:51
Distria Krasniqi

Distria Krasniqi ka humbur luftën për medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos në Abu Dhabi.

22 vjeçarja nga Kosova është dashur të pajtohet me medaljen e argjendtë në Abu Dhabi, pasi është mundur me Ippon në finale nga garuesja nga Mongolia, Urantsetseg Munkhbat, në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Krasniqi në këtë Grand Slam të respektuar pati paraqitje të mirë duke arritur deri në finale ku eliminoi  garuese të njohura në botën e xhudos.

Vlen të ceket se në gjysmëfinale, Distria ka mundur kampionen olimpike të ‘Rio 2016’, xhudisten nga Argjentina Paula Pareto.

Vlen të ceket se Kosova në finale ndodhet edhe në dy kategori, atë 52 kilogramë me Majlinda Kelmendin dhe në 57 kilogramë me Nora Gjakovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...