Enver Hoxhaj uron pas medaljes së artë të Akil Gjakovës - Bota Sot
Enver Hoxhaj uron pas medaljes së artë të Akil Gjakovës

Xhudo

Enver Hoxhaj uron pas medaljes së artë të Akil Gjakovës

Më: 3 nëntor 2018 Në ora: 18:56
Akil Gjakova

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar me rastin e fitimit të medaljes së artë nga xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova.

Hoxhaj u shpreh se sukseset e djemve dhe vajzave tona po na bëjnë krenarë çdo ditë.

“Akil Gjakova rrëmben titullin e kampionit të Evropës në U-23 në xhudo, duke i sjellë Kosovës edhe një medalje. Urime Akilit dhe të gjithë djemëve e vajzave të Kosovës që po na bëjnë çdo ditë krenarë”, ka shkruar Hoxhaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test