Në shtetin që nuk e njeh shtetin tonë, Kosova-Serbia 4:1! - Bota Sot
Në shtetin që nuk e njeh shtetin tonë, Kosova-Serbia 4:1!

Xhudo

Në shtetin që nuk e njeh shtetin tonë, Kosova-Serbia 4:1!

Nga: Kemajl Goca Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 15:42
Në shtetin që nuk e njeh shtetin tonë, Kosova-Serbia 4:1!

Kosova shkëlqeu në garën Grand Prix të xhudos, që u mbajt në Tashkent të Uzbekistanit. E çuditshme është se Uzbekistani nuk e njeh shtetin e Kosovës, por u habit nga sukseset e njëpasnjëshme të vashave tona.

Kosova fitoi tri medalje të arta dhe një të argjendtë! Majlinda Kelmendi në kategorinë -52 kg, Distria Krasniqi (-48 kg) fituan medalje të arta dhe Nora Gjakova (-57 kg) fitoi të argjendtën. E veçanta tjetër është se Kosova në raport me cilësi dhe medalje e shkatërroi Serbinë me rezultat 4:1. Serbia fitoi medaljen e bronztë përmes Milica Nikoliqit (-48 kg).

Image

Tabela e medaljeve

E dyta, përzgjedhësit të kombëtares së Kosovës, Driton Kukajt, me garuesit e tij, i buzëqeshte fytyra, ndërsa Serbia ishte shumë e mërzitur, pasi që Flamuri i saj mbetet nën hije të Kosovës. Distria me Flamurin e Kosovës në piedestal, të parët, Serbia e treta! Një javë që nuk duhet harruar, pra datat 9 dhe 11 nëntor dhe edhe një kapitullim të Serbisë në raport me cilësi dhe me medalje me Kosovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...