Akil Gjakova i argjendtë në Hagë - Bota Sot
Akil Gjakova i argjendtë në Hagë

Xhudo

Akil Gjakova i argjendtë në Hagë

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 18:08
Pamje nga dueli

Akil Gjakova ka rrëmbyer medaljen e argjendtë në Grand Prix e Hagës.

Xhudisti nga Kosova humbi finalen ndaj rusit, Musa Mogushkov në kategorinë 73 kilogramë.

Finalja ishte një ndeshje mjaft e vështirë, dhe fituesi u vendos vetëm në vazhdime.

Kujtojmë se dje në këtë garë Distria Krasniqi e rrëmbeu medaljen e bronztë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...