Qeveria ndan 143 mijë euro për Federatën e Xhudos - Bota Sot
Qeveria ndan 143 mijë euro për Federatën e Xhudos

Xhudo

Qeveria ndan 143 mijë euro për Federatën e Xhudos

Më: 4 dhjetor 2018 Në ora: 14:51
Qeveria e Kosovë

Qeveria e Kosovës ka vendosur që 39,25 hektarë tokë që me një vendim të qeverisë të datës 5 mars të këtij viti ishin dhënë në shfrytëzim për qëllime publike t’i jepet në shfrytëzim GIZ-it gjerman me qëllim të themelimit dhe zhvillimit të Parkut Gjerman Kosovar për Inovacion dhe Trajnim.

Ngjashëm, Qeveria ka miratuar edhe kërkesën e Federatës së Xhudos së Kosovës për mbështetje financiare për realizimin e aktiviteteve sportive,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...