Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova në finale të "World Masters Guangzhou 2018" - Bota Sot
Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova në finale të "World Masters Guangzhou 2018"

Xhudo

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova në finale të "World Masters Guangzhou 2018"

Më: 15 dhjetor 2018 Në ora: 10:12
Distria Krasniqi

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova janë kualifikuar në finale të "World Masters" që po mbahet në Guangzhou të Kinës.

Xhudistet tona mposhtën nga tri kundërshtare.

Në Masters marrin pjesë 16 xhudistet më të mira të renditjes botërore.

Distria (-52 kg) përballet në finale me japonezen Ami Kondo, ndërsa Nora (-57 kg) talohet me Tsukada Joshida (Japoni). 

Akil Gjakova zuri vendin e shtatë në kategorinë -73 kg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...