Serbisë nuk i kreu punë as Milica në Kinë, shkumojnë nga inati prej Kosovës - Bota Sot
Serbisë nuk i kreu punë as Milica në Kinë, shkumojnë nga inati prej Kosovës

Xhudo

Serbisë nuk i kreu punë as Milica në Kinë, shkumojnë nga inati prej Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 15 dhjetor 2018 Në ora: 13:09
Flamuri i Kosovës

Dy medalje, një e artë dhe një e argjendtë për shtetin e Kosovës në garën prestigjioze Guangzhou Masters në xhudo, që po mbahet në Kinë, kurse Serbia mbeti duarthatë! Në kategorinë -48 kilogram garoi garuesja serbe Milica Nikoliq, e cila u eliminua në rrethin e dytë.

Pa dyshim se as Milica nuk i kreu punë Serbisë, që të fiton medalje dhe u desh kokulur të largohet nga arena, madje edhe të shkumojnë ose të përjargen nga inati i medaljes së artë që fitoi Kosova, fal trimëreshës Distria Krasniqi në kategorinë -48 kg, Jo me kaq, Kosova fitoi edhe medaljen e argjendtë në kategorinë -57 kg, duke iu falënderuar luftës mjeshtërore të Nora Gjakova. Kosova me dy medalje ose Kosovë-Serbi 2:0.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...