Ja biografia e Kryetarit Lexhendar: I pëlqen të meditojë gjatë mbathjes së çorapeve! - Bota Sot
Ja biografia e Kryetarit Lexhendar: I pëlqen të meditojë gjatë mbathjes së çorapeve!

Zgjedhjet 2013

Ja biografia e Kryetarit Lexhendar: I pëlqen të meditojë gjatë mbathjes së çorapeve!

Më: 1 nëntor 2013 Në ora: 18:40

Në profilin e tyre në rrjetin social Facebook, Partia e Fortë ka postuar edhe biografinë e liderit të këtij subjekti, Kryetarit Lexhendar Visar Arifaj.
“Më 4 qershor 1987, lindi Visar Arifaj ende pa i mbushur 1 vjet.

Që në fëmijëri, i kishte pasion bagerët, të cilët i shihte si vet dorën e progresit dhe ndërtimit të shtetit. Shkoi në shkollën fillore “Dardania”, si nxënës tek mësuesja Fëllanzë dhe si djali i mësueses Mejreme, fakt ky që ia pamundësoi atij të gënjejë në shtëpi për nota dhe mungesa. Kështu, ai e kuptoi se sa e vështirë është jeta nëse të duhet të jesh i sinqertë dhe se duhet të bëhesh shumë më i sofistikuar në manipulime, duke filluar kështu edhe hapat e parë të një politikani.

Gjatë kësaj moshe të njomë, Visari pati shpërthimin e tij artistik me ç’rast erdhën në jetë edhe shumica e veprave të tij më të njohura, ndër to edhe ‘Profesioni që më pëlqen’ e cila vlerësohet 999,999,999.99 euro.

‘Sami Frashëri’, drejtimi matematikë-informatikë, njihet si shkollimi i tij i mesëm, ku edhe pse dallohej në njohuritë e tij matematikore, gjithmonë e kishte problem shumëzimin me 7 dhe me 8, numra këta që ai e konsideron se duhet të largohen nga tabela e shumëzimit.

Si një adoloshent i talentuar dhe i pajisur me shumë programe kompjuterike të piratuara, ai në moshën 16 vjeçare filloi edhe angazhimin e tij profesional si programer dhe ilustrues, fillimisht në ‘Rrotë’ e pastaj në ‘Karrotë’.

Si çdo tetëmbëdhjetë vjeçar me vetëbesim të tepërt, ai bashkëthemeloi ‘Trembelat’, kompani kjo të cilës vazhdon t’i shërbejë edhe sot e kësaj dite. Kjo nuk i mjaftoi si sfidë dhe vendosi të provojë të regjistrohej pa të njohshëm në fakultetin e Dizajnit Grafik pranë Universitetit të Prishtinës, gjë që nga shumë njerëz besohej të ketë qenë e pamundur. Si rezultat i suksesit në këtë sfidë, ai u detyrua t’i përfundojë studimet në atë fakultet.

Në jetën e përditshme, Visarit e ka shprehi të i numërojë shkallët nëpër të cilat kalon e që, për habinë e tij, nuk është diçka që ndërron shpesh nëpër banesa (nga 16 shkallë për kat në hyrjen ku banon dhe dy herë nga 9 shkallë për kat tek zyrat e ‘Trembelave’).

I pëlqen të meditojë gjatë mbathjes së çorapeve, proces ky që mund t’i zgjasë deri në gjysmë ore”, thuhet në postim.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...