Fotoja e qytetares nga Kosova me uniformë ushtarake që po bën bujë në Zvicër - Bota Sot
Fotoja e qytetares nga Kosova me uniformë ushtarake që po bën bujë në Zvicër

Zvicra

Fotoja e qytetares nga Kosova me uniformë ushtarake që po bën bujë në Zvicër

Më: 20 dhjetor 2018 Në ora: 09:57
Jetmira Avdili

Një fotografi e një kosovare që jeton në Zvicër me uniformë ushtarake duke bërë shqiponjën ka ‘pushtuar’ rrjetin.

Bëhet fjalë për 24-vjeçaren Jetmira Avdili që jeton në Solothurni të Zivcrës.

Ajo ka postuar në profilin e saj ‘Insagram’ një fotografi duke bërë shqiponjën dhe ajo që e bënë më të veçantë është veshja e saj në uniformë ushtarake ku shihet emri Kosova, shkruan gazeta e njohur zvicerane ‘Blick’.

Kjo foto ka marrë reagime të shumta dhe është postuar në ditën kur Kuvendi i Kosovës votoi për transformimin e FSK-së në Ushtri.

‘Akuzat’ e shumë komentatorëve në fotografinë e saj ishte se po i bënë tradhëti Zvicrës.
Mirëpo, ajo thotë se tradhëti do të ishte nëse do të bashkohej më të vërtetë në Ushtrinë e Kosovës.

Ndryshe, ajo shet rroba me logo të ish-ushtrisë kosovare (UCK), për të cilat thotë se nuk dëshiron të provokoj askënd, por që thjeshtë shet rroba të tilla për të mbledhur fonde për Kosovën,

E pyetur për luftën, ajo ka refuzuar të flasë.

“Sepse, të gjithë duhet të jemi në paqe”, ka deklaruar ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...