Policia zvicerane arreston 21 burra serbë dhe shqiptarë, ja pse - Bota Sot
Policia zvicerane arreston 21 burra serbë dhe shqiptarë, ja pse

Zvicra

Policia zvicerane arreston 21 burra serbë dhe shqiptarë, ja pse

Më: 9 janar 2019 Në ora: 23:56
Ilustrim

Policia kantonale e Sht.Gallenit, Thurgaut dhe Cyrihut bëri nje kallezim penal kunder 21 burra te cilen u arrestuan dje, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra duke ju referuar burimeve te policise federale dhe atyre kantonale.

Një operacion i madh policor u krye të martën në tre kantone gjermanofolëse. Në St. Gallen, Thurgau dhe Cyrih, policia arrestoi 21 burra. Tre automjete u jane konfiskuar. Ministria Publike e Cyrihut ka hapur gjashtë procedura penale për shkelje të rënda të Ligjit për Trafikun Rrugor. Në kantonin e Thurgau dhe St. Gallen, pesëmbëdhjetë procedura të ngjashme po ashtu janë hapur. Të gjithë te akuzuarit banojnë në Zvicër.

Sipas provave paraprake, të dyshuarit morën pjesë në garat e paligjshme të makinave. Sipas agjencise se lajmeve “Persheva Jonë” ne Zvicër, shoferët e dyshuar janë kryesiht të kombësisë serbe dhe kosovare por disa edhe te komuniteve tjera. Ata janë midis moshës 21 dhe 38 vjeç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...