Tubim i diasporës së Luginës në Glattbrug - Bota Sot
Tubim i diasporës së Luginës në Glattbrug

Zvicra

Tubim i diasporës së Luginës në Glattbrug

Më: 11 janar 2019 Në ora: 09:58
Ilustrim

Të nderuar bashkatdhetarë (Mërgimtarë) nga Lugina e Preshevës që jetoni dhe punoni në Zvicër, përfaqësues të shoqatave nga Lugina e Preshevës në Zvicër.

Ju ftojmë për pjesëmarrje në tubimin ”Lugina e Preshevës dhe Perpsektiva e saj” të organizuar nga SHKMT-JEHONA në Zvicër.

Në këtë tubim do të marrin pjesë Përfaqësues instuticional nga Lugina e Preshevës.

Z. Shaip Kamberi kryetar i komunës së Bujanocit

Z. Ragmi Mustafa kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar për Luginë të Preshevës

Z. Dr. Dergut Aliu kryetar i shoqatës Jehona me seli në Fushë Kosovë

Tubimi do të mbahet më datën 19.01.2019 (e shtunë), duke filluar në ora 14.00.

Adresa: 

Restaurant Pizzeria Glatthof, Schaffhauserstrasse 126, 

8152 Glattbrugg.

Në emër të kryesisë së „SHKMT-Jehona“

Kryetar Musa Salihi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...