Në Zvicër hapet edhe një shkollë shqipe - Bota Sot
Në Zvicër hapet edhe një shkollë shqipe

Zvicra

Në Zvicër hapet edhe një shkollë shqipe

Më: 31 janar 2019 Në ora: 13:29
Foto ilustrim

Në Schonberg Zvicrës është hapur një shkollë shqipe gjatë ditës së djeshme.

Lajmin e ka bërë të ditur Lidhja e Arsimtarëve dhe Prindërve Shqiptarë “Naim Frashëri".

LAPSH po ashtu ka bërë thirrje që fëmijëve t’u mësohet gjuha e kultura shqipe.

“Mundësoni fëmijëve tuaj që të mësojnë dhe të ruajnë gjuhën shqipe, historinë, kulturën dhe traditën tonë”, thuhet në apelin e tyre.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...