“Libri i Luftës” promovohet sot në Zvicër - Bota Sot
“Libri i Luftës” promovohet sot në Zvicër

Zvicra

“Libri i Luftës” promovohet sot në Zvicër

Më: 26 prill 2019 Në ora: 10:18
Nuhi Bytyçi

Në Bern të Zvicrës, sot promovohet “Libri i Luftës”, i autorit, gazetarit dhe publicistit të njohur shqiptar, Nuhi Bytyçi.

“Libri i Luftës”, është libri i luftës për të vërtetën e Kosovës gjatë viteve të nëntëdhjeta, libri i luftës për mposhtjen e frikës dhe dinamizimin e lëvizjes për liri, libri i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, libri i luftës dhe kontributit të jashtëzakonshëm të diasporës shqiptare për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

“Ftojmë të gjithë bashkatdhetarët të marrin pjesë në promovimin e “Libri i Luftës”. Promovimi mbahet në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Bern (Adresa: Zähringerstrasse 25, 3012 Bern, ora 19:00”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...