Postimi pikëllues i babait të shqiptarit që u mbyt në shinat e trenit në Zvicër - Bota Sot
Postimi pikëllues i babait të shqiptarit që u mbyt në shinat e trenit në Zvicër

Zvicra

Postimi pikëllues i babait të shqiptarit që u mbyt në shinat e trenit në Zvicër

Më: 1 maj 2019 Në ora: 09:06
Rinor Bunjaku

Në mëngjesin e të premtes që kaloi, në binarët e trenit në Oberglatt të Cyrihut është gjetur trupi i pajetë i një të riu. Më vonë është konstatuar se bëhet fjalë për shqiptarin 17 vjeçar, Rinor Bunjaku nga Rümlangu i Cyrihut.

Deri tani dihet se djaloshi është goditur nga treni dhe është gjetur i vdekur dhe asnjë informacion tjetër shtesë.

Familja Bunjaku bën të ditur se Rinori i ndjerë do të varroset të premten, më 3 maj në orën 13.00 në varrezën “Friedhof Chilisbaum”, Ifangstrasse 100 në Rümlang.

Këtë njoftim e ka bërë babai i viktimës në facebook.

Trupi i të riut u gjet mëngjesin e së premtes që kaloi, në binarët e trenit në Oberglatt të Zyrihut.

Image

Viktima është identifikuar më pas si 17-vjeçari shqiptar, Rinor Bunjaku banues në Rümlangu Zyrih.

Nga burimet e afërta me familjen Bunjaku, ende nuk dihen rrethanat e sakta të aksidentit. Dihet vetëm se djaloshi është goditur nga treni dhe është gjetur i vdekur në mëngjesin e premtes, shprehet burimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...