LDK në Zvicër shpalli zgjedhjet e degës - Bota Sot
LDK në Zvicër shpalli zgjedhjet e degës

Zvicra

LDK në Zvicër shpalli zgjedhjet e degës

Më: 20 maj 2019 Në ora: 07:06
LDK

Sot nën udhëheqjen e Arif Baftiut kryetar, bashkë me kryesinë e degës së LDK-së shpalli zgjedhjet nëpër nëndegë. Në takim u caktuan detyrat dhe kriteret për ta kryer këtë obligim statutar.

U vendos që nga fillimi i javës së ardhëshme nëndegët e LDK-së të fillojnë me përgatitjen dhe mbajtjen e kuvendeve. E drejta për mbajtjen e kuvedeve bazohet në Stautin e LDK-së dhe rregullorën e kryesisë së degës.

Afati për përfundimin e zgjedhjeve nëpër nëndegë mbete 16 qershori. Kuvendet e nëndegëve do t'i përcjell delegacioni i kryesisë i udhëhequr nga kryetari i degës. Në fund vendimin për mbajtjen kuvendit do ta marrë kryesia e degës së LDK-së në Zvicër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...