Detaje nga krimi që tronditi Cyrihun, njëra nga viktimat ishte shqiptare nga Kosova - Bota Sot
Detaje nga krimi që tronditi Cyrihun, njëra nga viktimat ishte shqiptare nga Kosova

Zvicra

Detaje nga krimi që tronditi Cyrihun, njëra nga viktimat ishte shqiptare nga Kosova

Nga: A.ZH Më: 31 maj 2019 Në ora: 23:11
34 vjeçarja I.S. nga Kosova, njëra nga viktimat e krimit në Cyrih

Janë zbuluar detaje të reja për ngjarjen tragjike që tronditi mëngjesin e sotëm Cyrihun.

Një burrë i moshës 60-vjeçare i mori dy gra të moshës 34 dhe 38-vjeçare peng. Tre vetë vdiqën pas të shtënave.

Sipas informacioneve, raportohet të jetë vrarë një burrë dhe dy gra. Njëra nga gratë e vrara, siç raporton “20minuten” është nga Kosova, përcjell Bota sot.

60-vjeçari i armatosur mori peng dy gratë në një banesë në rreth 3. Rreth tre orë më vonë, të shtënat pushuan në apartament.

Sipas Marco Cortesi, zëdhënës i medias për Policinë e qytetit të Cyrihut, burri nuk jetonte në këtë adresë. Marrja e pengjeve u zhvillua në apartamentin e të dy grave.

Image
M.S. (38) u vra të premten në Cyrih

Pengmarrësi dhe viktimat jetuan së bashku më herët

Viktimat e aktit të tmerrshëm ishin I.S. (34-vjeçare) nga Kosova dhe M.S. (38-vjeçare). Të dyja punonin si kujdestare në kantonin e Cyrihut. I.S. ishte ish-e dashura e pengmarrësit. I.S. jetoi me M.S. në apartament. Emri i saj ishte bashkangjitur në kutinë postare në një copë letre të bardhë.

Image
Të dy gratë jetuan në Döltschiweg.

Shqiptarja nga Kosova raportohet të ketë punuar në një shërbim të limuzinave dhe në një agjensi private detektive në Uster. Ajo e udhëhoqi këtë së bashku me P.C. - pengmarrësin. Të dy ishin regjistruar më parë në të njëjtën adresë në Cyrih-Altstetten.

Image
P.C. është pengmarrësi.

60-vjeçari kishte një firmë të dytë sigurimi në Basel. Të dy kompanitë e sigurimit janë në likuidim. Gjithashtu, P.C. kishte dyqanin e tij të dhuratave. Ndërsa në mediat sociale, figuron se ai ka punuar si shofer./BS

Image
Pamje nga vendi ku ndodhi krimi
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...