Gjendja e tmerrshme e aeroplanit të boshatisur në Bazel, ku u lënduan 10 shqiptarë - Bota Sot
Gjendja e tmerrshme e aeroplanit të boshatisur në Bazel, ku u lënduan 10 shqiptarë

Zvicra

Gjendja e tmerrshme e aeroplanit të boshatisur në Bazel, ku u lënduan 10 shqiptarë

Nga: D.RR Më: 17 qershor 2019 Në ora: 10:00
Kjo është gjendja e aeroplanit të boshatisur në Bazel, ku u lënduan 10 shqiptarë

Një aeroplan që po fluturonte nga Prishtina për në Bazel, pati turbulenca dhe si pasojë mbetën të lënduar 10 shqiptarë, mes tyre edhe me lëndime të rënda, shkruan “Bota sot”.

Ata po trajtohen në spitalin e Bazelit, ndërsa nga aeroporti kanë thënë se nuk mund të japin detaje tjera dhe se për këtë duhet të qartësohet linja ajrore përgjegjëse, ‘ALK Airlines’.

Më poshtë, shikoni gjendjen e aeroplanit pas evakuimit të pasagjerëve.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat