“Jam shqiptar”, videoja e vogëlushit në Zvicër bën xhiron në rrjetet sociale - Bota Sot
“Jam shqiptar”, videoja e vogëlushit në Zvicër bën xhiron në rrjetet sociale

Zvicra

“Jam shqiptar”, videoja e vogëlushit në Zvicër bën xhiron në rrjetet sociale

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 07:40
Vogëlushi shqiptar

Videoja e një vogëlushi shqiptar të lindur në Zvicër ka bërë xhiron në rrjetet sociale.

Ai nuk pranon të quhet zviceran dhe këmbëngul se është shqiptar.

“Unë jam shqiptar, por kam lindur në Zvicër”, shprehet i vogli.

“Po ti qenke zviceran atëherë”, i thotë i ati. “Jo”, ia kthen vogëlushi me bindje.

“Kur lind dikush në Kosovë është shqiptar/kosovar”, i thotë i ati.

“Jo, jam shqiptar”, vazhdon vogëlushi dhe shprehet se do më shumë Kosovën sesa Zvicrën duke bërë edhe shqiponjën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat