30 vjeçari nga Kosova trazon qytetin e Argaus në Zvicër, i dehur ik nga policia e përplaset me një mur - Bota Sot
30 vjeçari nga Kosova trazon qytetin e Argaus në Zvicër, i dehur ik nga policia e përplaset me një mur

Zvicra

30 vjeçari nga Kosova trazon qytetin e Argaus në Zvicër, i dehur ik nga policia e përplaset me një mur

Më: 26 korrik 2019 Në ora: 12:09
30 vjeçari nga Kosova trazon qytetin e Argaus në Zvicër, i dehur ik nga policia e përplaset me një mur

Një 30 vjeçar nga Kosova ka shkaktuar një rrëmujë të vërtetë në qytetin e Argaus në Zvicër, pasi në gjendje të dehur kishte tentuar t’i ikte policisë.

Ndërkohë në ikje e sipër ka shkaktuar edhe një aksident duke goditur me makinën e tij të tipit ‘Audi A5’ një ‘Mercedes’ që po drejtohej nga nja 19 vjeçar. Fatmirsisht 19 vjeçari nuk ka pësuar ndonjë lëndim.

E gjithë ngjarja ka ndodhur të enjten rreth orës 22 e 30, kur Policia kishte tentuar ta ndalonte makinën e 30 vjeçarit nga Kosova.

Në ikje e sipër, shqiptari me makinën e tij  pasi kishte goditur makinën e tipit ‘Mercedes’ , ishte përplasur edhe me një rrethojë muri, shkruan Blick.ch.

Në vendin e ngjarjes më pas kishte arritur policia duke e prangosur shqiptarin nga Kosova. Më pas ai ishte dërguar me një ambulancë në spital, pasi kishte marrë disa lëndime të lehta.

Sipas rezultateve shqiptari kishte qenë i dehur në masë të madhe. Atij i është konfiskuar patentë shoferi, ndërkohë me urdhër të Prokurorisë i janë marrë edhe mostrat e urinës dhe gjakut. Gjithashtu është hapur një hetim penal për të .

Sipas vlerësimeve fillestare, dëmtimet e shkaktuara nga aksidenti kapin vlerën e 100 mijë frangave zvicerane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...