Tragjedi në familjen nga Kosova në Zvicër – brenda pesë ditësh, vdesin babë e bir - Bota Sot
Tragjedi në familjen nga Kosova në Zvicër – brenda pesë ditësh, vdesin babë e bir

Zvicra

Tragjedi në familjen nga Kosova në Zvicër – brenda pesë ditësh, vdesin babë e bir

Nga: A.M. Më: 1 tetor 2019 Në ora: 22:41
Hamëz Neziraj, Lirim Neziraj

Lirim Neziraj 20-vjeçar dhe babai i tij Hamëz Neziraj 62-vjeçar kanë ndërruar jetë në Zvicër.

Lirim Neziraj ka ndërruar jetë pesë ditë para babait të tij, gjatë një aksidentit i cili kishte rënë nën rrotat e trenit në Oerlikon të Cyrihut.

Lirim Neziraj vuante nga epilepsia, si dhe ishte me autizëm, shkruan “Bota sot”.

Babai i tij, Hamëz Neziraj ka ndërruar jetë pas një sulmi në tru. Siç thuhet nga familjarët e tij, ai nuk a mundur ti përballoj dhimbjen nga vdekja e të birit.

Varrimi i të ndjerëve do të mbahet në fashitin Dabidol të komunës së Rahovecit . 

Image
Image
 
Ndryshe, Hamëz Neziraj ishte veteran i UÇK-së
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...