Njoftim për qytetarët e Kosovës që kanë nevojë vazhdimin e qëndrimit në Zvicër

Zvicra

Njoftim për qytetarët e Kosovës që kanë nevojë vazhdimin e qëndrimit në Zvicër

Më: 25 mars 2020 Në ora: 08:58
Flamuri i Kosovës dhe i Zvicres

Është bërë e ditur se në mbledhjen e e 20 marsit 2020, Këshilli Federal Zviceran vendosi të marrë masa shtesë edhe për vazhdimin e lejës së qëndrimit të të huajve.

Në këtë vendim thuhet se të huajt, të cilët përkohësisht nuk kanë mundësi të kthehen në vendin e origjinës për shkak të situatës aktuale, shfaqjes së coronavirusit, u kërkohet të paraqiten dhe regjistrohen në Zyren e Migracionit në vendbanimin e tyre, në mënyrë që të aplikojnë për leje të përkohshëm të qëndrimit të tyre në Zvicër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat