Çifti zviceran që e akuzon Loredanën për zhvatje, ka një lutje për të: Të lutem thuaje të vërtetën tani

Zvicra

Çifti zviceran që e akuzon Loredanën për zhvatje, ka një lutje për të: Të lutem thuaje të vërtetën tani

Nga: M.L Më: 5 maj 2020 Në ora: 12:04
Loredana Zefi dhe Petra Z

Reperja Loredana do të merret në pyetje në qershor. Ajo akuzohet se i ka zhvatur para një çiftit Valais. Seanca e shumëpritur është një rreze shprese për viktimat.

"Unë nuk kam më frikë", thotë Petra Z *, për 20 minuten.ch. Gruaja nga Valais është shumë më e qetë në shtëpinë e saj sesa që ishte një vit më parë. Ajo buzëqesh vazhdimisht. Fytyra e saj gjithashtu duket më e plotë, më e shëndetshme, nuk është më “asht e lëkurë”. Trishtimi që mbushi tërë dhomën në vizitën e fundit prej “20 minuten” duket se është zhdukur. «Më në fund është dikush - avokati ynë - i cili kujdeset për gjithçka. Hetimet po vazhdojnë. Kjo na jep shpresë se mund t'i marrim paratë tona mbrapa"

Seanca dëgjimore u shty disa herë

Nuk ka pasur shumë zhvillime prej se ndodhi ngjarja sipas çiftit: "Në mbrëmjen e arrestimit, ish-avokati i Loredanës dhe administrata e saj më ofruan 200,000 CHF dhe më pas 350,000 CHF", kujton Petra Z. "Por unë nuk pranova , Loredana më ka borxh të paktën dy fish më shumë. » Menjëherë pas kësaj, llogaritë e reperes - për të cilat thuhet se përmbajnë disa qindra mijëra franga - u bllokuan. Pas kësaj asgjë nuk ndodhi gjatë gjithë verës, derisa Petra Z. duhej të dorëzonte celularin e saj në vjeshtë. «U ekzaminua se çfarë tjetër kishte në të. Së pari celularët ishin në Lucern dhe më pas tek policia federale në Bern. Unë e riktheva atë vetëm pas rreth tetë javësh. » Ajo nuk e di se çfarë saktësisht u gjet në të.

Jeta nën nivelin e jetesës

Simon Kopp, zëdhënës i zyrës së prokurorit publik në Lucern, siguron se "hetimi po kryhet në mënyrë aktive". Ai konfirmon se një intervistë me Loredanën do të bëhet së shpejti.

Kopp: "Si vazhdon procesi varet nga marrja në pyetje"

Çifti ka besim se prokurori publik i Lucernit do të zgjidhë çështjen. Sidoqoftë, shpreson që gjërat së shpejti do të ecin përpara. "Ne e dimë që është shumë e komplikuar dhe se ka edhe shumë materiale,"thotë Petra Z. "Por pa një vendim nuk kemi para. Ne do të duhet të vazhdojmë të jetojmë nën nivelin e jetesës. "Valaiserja gjithashtu i drejtohet reperes: "Ju gjithmonë keni thënë: 'Betohem për Zotin, për vajzën dhe familjen time se po e them të vërtetën.' Loredana, ju lutemi tregoni të vërtetën tani."

Çifti kishte mësuar se askujt nuk mund t'i besohej vërtet, thotë Petra Z. Ajo do të dëshironte të ndante diçka me të tjerët: «Nëse dikush ju kërcënon ose ju detyron, shkoni direkt në polici. Unë duhet ta kisha bërë atë shumë shpejt»

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat