Tragjedi në familjen shqiptare në Zvicër: Vdes 47 vjeçari nga Kosova, plagosen gruaja dhe vajza e tij

Zvicra

Tragjedi në familjen shqiptare në Zvicër: Vdes 47 vjeçari nga Kosova, plagosen gruaja dhe vajza e tij

Nga: G.B Më: 24 shtator 2020 Në ora: 14:38
Viktima MB

Një shqiptar ka vdekur, ndërsa dy femra, gruaja dhe vajza e tij po ashtu shqiptare, janë plagosur në Zvicër.

Policia e Cyrihut njofton se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e të enjtes, pak para orës 7, ku si pasojë e një mosmarrëveshje familjare në një apartament në Zurich-Wollishofen, u gjetën të tre të plagosur, ku burri 47 vjeçar vdiq menjëherë, ndërsa gruaja dhe vajza e viktimës u dërguan në spital, shkruan 20min.ch, përcjell Bota sot.

Siç merr vesh 20 Minuten, 47-vjeçari është MB* shtetas nga Kosova, i cili ka drejtuar një biznes të makinave për 20 vjet.

Një nga punëtorët e tij thotë: "Unë e njoh atë dhe familjen e tij për një kohë të gjatë".

Se ngjarja ndodhi e befasoi atë: “Asnjëherë nuk pati luftë. Ata ishin njerëz paqësorë. "

Punonjësi është shtangur nga incidenti : “Është e trishtueshme ajo që ka ndodhur ".

“Ata janë njerëz shumë të mirë"

Ai vazhdon rrëfimin duke treguar se viktima B. erdhi në Zvicër nga Kosova në moshën 16 vjeç dhe, së bashku me gruan e tij, ka dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë.

“Ata janë njerëz shumë të mirë. Djali po studion dhe ka kompaninë e tij. "

Sipas punonjëses, vajza do të studionte gjithashtu, ndërsa gruaja mbante kontabilitetin në dyqanin e tij.

B. kishte ngarkuar shumë fotografi të tij dhe familjes së tij në Facebook në të kaluarën. 15 orë më parë ai postoi një foto duke pirë një cigare.

Sipas Policisë së Cyrih-ut, sfondi dhe rrjedha e ngjarjeve janë ende të paqarta dhe janë objekt i hetimeve të vazhdueshme nga prokurori publik, Instituti për Mjekësinë Ligjore dhe Policia Kantonale e Cyrihut. Specialistët e Institutit të Forenzikës u thirrën për të siguruar prova.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat