74 të vdekur dhe mbi 22 mijë raste të reja me CoVID-19 brenda dy ditëve në Zvicër

Zvicra

74 të vdekur dhe mbi 22 mijë raste të reja me CoVID-19 brenda dy ditëve në Zvicër

Nga: M.L. Më: 16 dhjetor 2021 Në ora: 14:58
Stafi infermieror kujdeset për një pacient me Covid në repartin e kujdesit intensiv Foto: Bild

Në 24 orët e fundit, 11 mijë e 70 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, raporton Blick.ch transmeton Bota sot.

Numri i testimeve të kryera është 75 mijë e 335. BAG raporton gjithashtu 33 vdekje të reja si pasojë e CoVID-19. 149 persona të tjerë u shtruan në spital.

Kurse, të mërkurën 11 mijë 167 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

BAG raportoi 41 vdekje të reja si pasojë e CoVID-19 të mërkuerën. 220 persona të tjerë u shtruan në spital.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat