16 të vdekur dhe rreth 25 mijë raste të reja me CoVID-19 në Zvicër

Zvicra

16 të vdekur dhe rreth 25 mijë raste të reja me CoVID-19 në Zvicër

Nga: M.L. Më: 11 janar 2022 Në ora: 15:17
Foto ilustrim

Zyra Federale e Shëndetit Publik jep informacione të përditshme për zhvillimin e epidemisë së koronavirusit në Zvicër. Blick vazhdimisht përmbledh shifrat e autoriteteve në treguesin e statistikave, transmeton “Bota sot”.

Në 24 orët e fundit, 24 mijë e 602 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit. Numri i testeve të kryera është 66 mijë e 659.

BAG raportoi gjithashtu për 16 vdekje të reja nga virusi CoVID-19. 129 persona të tjerë u shtruan në spital.

Nga ana tjetër, në 72 orët e vikendit janë shënuar gjithsej, 63 mijë e 647 infeksione të reja me koronavirus në Zvicër dhe Principateën e Lihtenshtajnit. Numri i testimeve të kryera është 221 mijë 693.

BAG raporton gjithashtu 48 vdekje të reja nga CoVID-19 gjatë vikendit, derisa 233 persona të tjerë u shtruan në spital.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat