Shqiptari ‘kërcënon’ me thikë policët në Zvicër – e pëson keq më pas, ja ku e gjetën atë!

Zvicra

Shqiptari ‘kërcënon’ me thikë policët në Zvicër – e pëson keq më pas, ja ku e gjetën atë!

Nga: A.M Më: 7 tetor 2022 Në ora: 23:20
Foto ilustrim

Të premten, më 7 tetor, në orën 10:00, një patrullë nga policia e qytetit Solothurn donte të kontrollonte një burrë në Amthausplatz, raporton Kapo Solothurn, përcjell “Bota sot”.

Kur pa policinë, iku në këmbë për në qytetin e vjetër. Dy oficerët e policisë kanë nisur menjëherë ndjekjen dhe kanë kërkuar me radio përforcime. Kur i arratisuri është kapur në zonën e “Manor”, ​​ka nxjerrë një thikë dhe ka kërcënuar me të një punonjës policie.

Si rezultat, burri ka mundur të vazhdojë arratisjen e tij, sipas policisë së kantonit. Më pas ai ka shtyrë një kalimtar nga biçikleta dhe e ka vjedhur atë. Me këtë, burri ka vazhduar të ikë në drejtim të periferisë. Në këtë pikë, disa patrulla nga policia e qytetit dhe kantonit janë përfshirë tashmë në kërkim.

Përfundimisht, i dyshuari u gjet dhe u ndalua, duke u fshehur në brigjet e Aare pranë Dreibeinkreuzstrasse. 37-vjeçari kosovar është arrestuar për hetime të mëtejshme. Askush nuk u lëndua.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat