McDonald’s me reklamë në gjuhën shqipe në Zvicër - Bota Sot
McDonald’s me reklamë në gjuhën shqipe në Zvicër

Zvicra

E hënë, 22 tetor 2018

McDonald’s me reklamë në gjuhën shqipe në Zvicër

Më: 15 gusht 2017 Në ora: 17:17
McDonalds

Reklamat e markës së famshme ndërkombëtare McDonald’s paraqiten në gjuhën shqipe në Bern të Zvicrës.

Sot McDonalds në Bern të Zvicrës filloi fushatën e parë në “Facebook” në gjuhën shqipe me koorporatën LORITY AG të përgatitur nga Edon Fishekqiu, Fiona Pepiqi dhe Andrra Sylqe dhe të projketuar nga Edon Arapi.

Ideatorët e kësaj fushate kanë thënë se ishte kënaqësi për ta që të punonim me një markë ndërkombëtare si McDonald’s dhe të sillnim një fushatë të veçantë në gjuhën shqipe.

Image
McDonalds
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test