Përleshje në diskotekë mes zviceranëve dhe shqiptarëve kundër dy 21 vjeçarëve - Bota Sot
Përleshje në diskotekë mes zviceranëve dhe shqiptarëve kundër dy 21 vjeçarëve

Zvicra

Përleshje në diskotekë mes zviceranëve dhe shqiptarëve kundër dy 21 vjeçarëve

Nga: Fitim Dika Më: 30 shtator 2017 Në ora: 11:53
Policia zvicerane

Pas një sulmi ndaj dy të rinjve në Basel, policia ka arrestuar tre agresorët e dyshuar, mbrëmjen e së shtunës, shkruan bluewin.ch. Dy viktimat duhet të trajtoheshin me emergjencë në spital, përcjell botasot.info.

Sipas Prokurorisë dy 21 vjeçarët nuk janë lënduar shumë, ndërsa sulmi kishte ndodhur rreth orës 2.30 në në një klub "Vice". Fillimisht kishte pasur një zënkë verbale, ndërsa më pas dy viktimat ishin sulmuar nga gjashtë deri tetë persona. Bëhet fjalë për zviceranë 17 deri 19 vjeç dhe një shiptari nga Kosova 20 vjeç. Hetimet vijojnë./Bota sot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test