Profesori nga Kosova mban ligjëratë në Gjenevë - Bota Sot
Profesori nga Kosova mban ligjëratë në Gjenevë

Zvicra

E enjte, 15 nëntor 2018

Profesori nga Kosova mban ligjëratë në Gjenevë

Më: 16 dhjetor 2017 Në ora: 16:50
Driart Elshani

Profesori i Shkencave Kompjuterike dr. Driart Elshani do të ligjërojë në OKB në Gjenevë për të dhënat e hapura.

Driart Elshani, profesori i Shkencave Kompjuterike do të ligjërojë të martën në Gjenevë në Forumin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Qeverisjen e Internetit.

Në ligjëratën e tij Elshani do të flasë për të dhënat e hapura në rastin e Kosovës.

Në forumin ku do të ligjërojë Elshani, diskutohet edhe për sigurinë kibernetike dhe çështje të tjera që lidhen me internetin.

Profesorin Elshani e ka përgëzuar për ligjëratën që do të mbajë, edhe ambasadorja e Kosovës në ShBA Vlora Çitaku

“Sa mirë me pa kësi lajme!! Bravo Driart Elshani!”, ka shkruar Çitaku në Facebook.

Në vitin 2014, Driart Elshani ishte i ftuar në Emisionin “Jeta në Kosovë” që iu kushtua të kthyerve në Kosovë pas shkollimit në vendet perëndimore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test