Shoqata Humanitare “Salih Çekaj“ në Zvicër vitin 2017 e përmbyll me sukses të lakmueshëm, grumbulloi ndihma për nevojtarët në Atdhe - Bota Sot
Shoqata Humanitare “Salih Çekaj“ në Zvicër vitin 2017 e përmbyll me sukses të lakmueshëm, grumbulloi ndihma për nevojtarët në Atdhe

Zvicra

Shoqata Humanitare “Salih Çekaj“ në Zvicër vitin 2017 e përmbyll me sukses të lakmueshëm, grumbulloi ndihma për nevojtarët në Atdhe

Nga: Haki Latifi Më: 17 dhjetor 2017 Në ora: 13:58
Saim Tahiraj, kryetar i SHH „Salih Çekaj“ në Zvicër

Suksesi i një pune është i shëndoshë dhe jetë gjatë, kur punohet në mënyrë ekipore. Si popull njihemi botërisht, që jemi humanitarë dhe paqësorë, këtë e kanë vërtetuar shumë atdhetarë të mëhershëm. Nuk ka më kënaqësi, që të ndihmosh nevojëtarët, të varfërit, të ndihmosh jetimët, të ndihmosh studentët dhe të ndihmosh institucionet tona kombëtare. Këtë e dëshmon mëse miri raporti vjetor i Shoqatës Humanitare e cila me krenari mban emrin e Heroit „Salih Çekaj“  e udhëhequr me sukses nga kryetari i saj Saim Tahiraj.

Siq dëshmoi me shifra e dëshmi në leximin e raportit vjetor të organizuar në „Darkën e Lamës“ para një numëri të madh të donatorëve të kësaj shoqate, më 16.12.2017 në Büron të Lucernit nga arkatari i shoqatës z. Lushi Mulaj, gjatë këti viti përveç aktiviteteve të ndryshme që i ka organizuar Shoqata, ndër të tjera gjatë vitit 2017 shuma e ndihmave që kanë ndihmuar në Kosovë dhe në viset shqiptare arrin në në vlerë prej: 

201 433.- CHF dhe 

16.904.EUR.

Falënderimet nga zemra shkojnë për të gjithë donatorët dhe anëtarësia e shoqatës.

Zoti i shpërbleftë për kontributin që e japin. 

Punë të mbarë, suksese të mëtejme dhe gjitha të mirat Shoqatës Humanitare „Salih Çekaj“ në Zvicër!

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test