PSHDK- Zvicër, dega Aargau organizon manifestimin 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës - Bota Sot
PSHDK- Zvicër, dega Aargau organizon manifestimin 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

Zvicra

E martë, 16 tetor 2018

PSHDK- Zvicër, dega Aargau organizon manifestimin 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

Më: 27 janar 2018 Në ora: 23:15
Ilustrim

Të nderuar zonja dhe zotërinjë !

JU FTOJMË TË MERRNI PJESË NË MANIFESTIMIN SOLEMN NË SHENJË TË 10 VJETORIT TË SHPALLJES SË PAVARËSIS TË REPUBLIKËS SË KOSOVËS, TË ORGANIZUAR NGA PSHDK-ZVICËRR, DEGA NË AARGAU.

NË MANIFESTIM DO TË JENË TË FTUAR, PËRSONALITETE NGA KOSOVA DHE TROJET SHQIPTARE, NGA DIASPORA, MIQË ZVICËRRAN, SUBJEKTE POLITIKE,  PËRFAQËSUES SHOQATASH, MJETET E INFORMIMIT ETJ.

PROGRAMI DO TË JETË MJAFT ATRAKTIV:

Historiku i pavarësisë
Përshëndetja e musafirëve
Recitime
Program muzikorë, me këngë dhe valle nga repertoari i këngëtarit të mirënjohur, Tush Gjakova me grupin e tij muzikorë.

PJESMARRJA E JUAJ DO T’I BËNTE NDERË KËTIJ MANIFESTIMI.

MANIFESTIMI DO TË MBAHET:                 DITËN E DIEL, ME 18.02.2018

DUKE FILLUAR:                                              NGA ORA: 15:00

ADRESA :                                                       Pfarramt Schöftland

                                                                 Birkenweg 8

                                                                5040 Schöftland

 

HYRJA: PA PAGESË

 

 

ME RESPEKT: KËSHILLI ORGANIZATIV

Info: Tel:079 287 45 61

         Tel:079 654 18 02                                                      

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test