Zvicra i ofron përkrahje Kosovës për çështjen e personave të zhdukur - Bota Sot
Zvicra i ofron përkrahje Kosovës për çështjen e personave të zhdukur

Zvicra

E diel, 21 tetor 2018

Zvicra i ofron përkrahje Kosovës për çështjen e personave të zhdukur

Më: 6 shkurt 2018 Në ora: 15:43
KPQZH

Këshilltari i Kryeministrit Haradinaj, Jahja Lluka, Mbajtësi i Dosjes për çështjen e personave të zhdukur, i shoqëruar edhe nga Kryesuesi i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenkë Gjetaj dhe udhëheqësi i Njësisë së KPQZH-së, Kushtrim Gara, kanë takuar përfaqësuesit e Ambasadës së Zvicrës.

Zyra e kryeministrit ka njoftuar se takimi është organizuar me qëllim të diskutimit mbi zhvillimet e fundit në procesin e ndriçimit të fatit të personave të zhdukur dhe mundësisë për përshpejtim të zgjidhjeve të mundshme të kësaj problematike të ndjeshme jo vetëm për familjarët, por edhe për tërë shoqërinë.

Për ta lexuar lajmin e plotë, klikoni KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test