Në Zvicër do të përurohet trilogjia “Gjergjat në drita përkrenaresh” i Avni Deharit - Bota Sot
Në Zvicër do të përurohet trilogjia “Gjergjat në drita përkrenaresh” i Avni Deharit

Zvicra

E hënë, 22 tetor 2018

Në Zvicër do të përurohet trilogjia “Gjergjat në drita përkrenaresh” i Avni Deharit

Më: 19 shkurt 2018 Në ora: 18:19
Gjergj Kastrioti-Skënderbeu

Në vigjilje të aktiviteteve për të nderuar kryetrimin shqiptar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu, mërgimtarët shqiptarë nga shumë qendra të Zvicrës, bashkë me LAPSH-in, nxënës dhe prindër të shumtë, do të shënojnë dhe festojnë në forma të ndryshme.

Pjesë e këtyre festave është edhe përurimi i trilogjisë “Gjergjat në drita përkrenaresh” i shkrimtarit Avni Dehari.

Grupet e organizimit të këtyre përurimeve në shumë qendra të Zvicrës falënderojnë të gjithë ata që kontribuuan në ribotimin e kësaj trilogjie dhe ftojnë dashamirët e librit të marrin pjesë në përurimin e këtij libri.

Më poshtë mund të gjeni vendet dhe orarin e përurimit të librit në qytetet e Zvicrës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test