Policia zvicerane: Arrestohet serbi i kërkuar, autor i 56 vjedhjeve në shtatë kantone - Bota Sot
Policia zvicerane: Arrestohet serbi i kërkuar, autor i 56 vjedhjeve në shtatë kantone

Zvicra

Policia zvicerane: Arrestohet serbi i kërkuar, autor i 56 vjedhjeve në shtatë kantone

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 06:53
Arrestimi

Një person ka kryer 56 vjedhje. Ai ështe arrestua. Një bashkëpunëtor i tij në arrati. I arrestuari eshte serbi 39 vjecar  ka mësuar “Presheva jonë” nga Zvicra duke ju referuar burimeve të policisë kantonale.

Serbi 39 vjeçar i dyshuar për kryerjen e të paktën 56 vjedhjeve në shtatë kantone gjermanofone në Zvicer  është arrestuar nga policia Glarus, ka njfturta sot polcia. Ai ka pranuar shumicen e vjedhjeve.

Njeriu, i cili nuk ka vendbanim në Zvicër, është sjellur për shumë vite në kantonet e Glarus, St. Gallen, Basel-Vend, Bernë, Thurgau, Cyrih dhe Schwyz. “Fitimi” i tij nga plaqkitjet arrin ne mbi 300’000 franga, kurse 80’000 franga ka shkaktuar deme metariale.

Një “procedurë e gjerë hetimi” është nisur qershorin e kaluar në kantonin e Glarus, ku dyshohet se ka kryer pesë vjedhje me thyerje ndërmjet qershorit 2013 dhe shkurtit 2017. Ai po ekzekuton një dënim paraprak. Një bashkëpunëtor, gjithashtu një serb tjeter, ende është ne ekrkim nga polcia zvicerane

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...